Durszlak.pl Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów myTaste.pl
Blog > Komentarze do wpisu

Jajeczne Muffinki

Muffiny z jajkiem są świetnym pomysłem na bardzo szybkie a zarazem inne śniadanie. Szczerze przyznam, że kiedyś takie śniadania jadałam często i jakoś naszło mnie na myśl co jeszcze można przygotować z jajek i przypomniałam sobie o moich myffinkach :) Będąc na Slimming World, wciąż mogę cieszyć się smakiem chleba (oczywiście odpowiedniego i w rozsądnych ilościach), co spotęgowało że dawno temu zaczęłam poszukiwać na internecie ciekawych potraw z jajek. Poniższy przepis wzięłam z pewnej aplikacji internetowej znanej pod nazwą Pinterest. Mają tam masę przepisów, które zazwyczaj w jakiś sposób modyfikuje, na tyle ile się da. Do zrobienia jajecznych muffinów potrzebujemy wsumie jajka, szynka (lub inna wędlina, blacha do pieczenia muffinów ( próbowałam wykonać to w silikonowych foremkach, jednak to nie to samo.

Składniki:

 

  • 2 kromki tostowego chleba u mnie razowy chleb ze wzglédu na Slimming World

  • 2 plasterki szynki

  • 2 jajka

  • sól, pieprz do smaku

  • fry light lub oliwa

 

Wykonanie:

 

Na początku należy rozgrzać nasz piekarnik do ok. 200º, Smarujemy naszą blachę do muffinkek oliwą lub spryskujemy fry light. Ja zrobiłam dwa muffiny dla siebie na śniadanie, więc spryskałam tylko dwie dziurki w blaszce. Z naszego chleba tostowego odkrawamy skórki i wkładamy do muffinowych dziur w blaszce ( zamiast papierka, lub silikonowej foremki ). Następnie wkładamy do rozgrzanego piekarnika na dosłownie minutke, aby chlebek ładnie nam zbrązowiał ale się nie spalił!! 

Wyjmujemy blache z piekarnika i wsadzamy do środka chleba nasz plasterek szynki i wbijamy so środka jajko. Wszystko delikatnie solimy i pieprzymy. Wkładamy ponownie do piekarnika i teraz pieczemy do momentu kiedy nasze jajko będzie odpowiadało naszym smakom. Ja lubię jajko na miękko, więc nie trzymam zbyt długo ok. 10 minut.

Wyjmujemy i od razu cieszymy się naszym jajecznym muffinem.

 
 

Śniadanie z jajem

 

środa, 03 września 2014, justyna_london

Polecane wpisy